Α ΕΠΣΚ: Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής (pics)

Ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική της Α Κατηγορίας ΕΠΣ Καστοριάς, με τους αγώνες που διεξήχθησαν σήμερα, Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2024. Δείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και πως έχει διαμορφωθεί ο βαθμολογικός πίνακας.

Αστραπή – Φλατσάτα Οινόης 2-0
Η ομάδα της Μεσοποταμίας απέδειξε για άλλη μια φορά τη δύναμή της, επικρατώντας της Φλατσάτας Οινόης με 2-0. Η νίκη της Αστραπής, σε συνδυασμό με την ισοπαλία στην Κορησό, της επιτρέπει να απολαμβάνει μόνη, την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Τα γκολ της αναμέτρησης πέτυχαν, Παλαιοδήμος στο 16’ και Τσαμτσάκης στο 40’.

ΑΕ Βιτσίου – ΑΟ Κάστωρ 0-1
Πρώτο τρίποντο με το φτωχό 0-1 για την ομάδα της Χλόης, απέναντι στην ”αδύναμη” φέτος ΑΕ Βιτσίου. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, πέτυχε ο Σμέρνος στο 58′.

ΑΕ Γραμμοχωρίων – Δόξα Αμπελοκήπων 2-1
Σε ένα όμορφο παιχνίδι η περσινή πρωταθλήματα του θεσμού, επικράτησε με 2-1 της Δόξας Αμπελοκήπων και πήρε την πρώτη της νίκη και τους τρεις βαθμούς, στο φετινό πρωτάθλημα.

Στο ματς σκόραραν, Μήλιος και Πετρόπουλος για τους γηπεδούχους και Σπανόπουλος για τους φιλοξενούμενους.

Δόξα Κορησού – Καστοριά 1-1
Σε ένα ματς-ντέρμπι που τα είχε όλα! Φάσεις, ευκαιρίες, γκολ, πέναλτι, διαμαρτυρίες και αγωνία μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο, ενώ δεν έλειψαν και οι εντάσεις μεταξύ των ποδοσφαιριστών. Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Για την Καστοριά σκόραρε ο Πρωτόγερος στο 60′ και ισοφάρισε ο Β. Μηλιάτης με πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα 90+.

Παναργειακός – ΑΣ Νταηλάκης 0-0
Χωρίς γκολ, οι δύο ομάδες πήραν λευκή ισοπαλία και μοιράστηκαν από έναν βαθμό ο κανένας.

Ηρακλής Πολυκάρπης – Γράμμος Μαυροχωρίου 2-0
Ένα γειτονικό ντέρμπι με τα όλα του, πάθος, ένταση, φάσεις. Η ομάδα του Ηρακλή, φάνηκε να το θέλει περισσότερο και με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, πήρε το ματς και τους τρεις βαθμούς.

Τα γκολ πέτυχαν Καρανάσιος και Παπαθανασίου.